...

POZOROVANIE NUTRI FOOD PLAN: Diabetes mellitus typu 2

POZOROVANIE NUTRI FOOD PLAN: Diabetes mellitus typu 2

Podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie žije na svete takmer 200 miliónov diabetikov, pričom tento počet by sa mal do roku 2030 zdvojnásobiť.

Niektoré civilizačné ochorenia, ktoré vznikajú v dôsledku obezity a nadváhy, môžu ovplyvňovať náš zdravotný stav. Výsledky z lekárskej praxe jednoznačne dokazujú zlepšenie výsledkov a celkového zdravotného stavu pacientov, ktorí absolvovali redukčné programy NUTRI FOOD PLAN (VLED a LED). V niektorých prípadoch, ako ukazujú výskumy nižšie, dochádza k úplnému vyliečeniu a odstráneniu zdravotných problémov a pacienti zostávajú bez medikamentóznej liečby.

Podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie žije na svete takmer 200 miliónov diabetikov, pričom tento počet by sa mal do roku 2030 zdvojnásobiť. Alarmujúce sú však aj ďalšie čísla: polovica európskej populácie má nadváhu alebo je obézna a približne 7 percent trpí diabetom.

Efekty veľmi nízkokalorickej diéty na diabetes mellitus typu 2

Na túto problematiku bol zrealizovaný výskum za účasti 30 pacientov trpiacich diabetom typu 2. Po vstupnom vyšetrení podstúpili 8-tyždňovú veľmi nízkokalorickú diétu, ktorá sa skladala z 3 proteínových nápojov a zo zeleniny s nízkym obsahom škrobu. Nasledovali ďalšie testy a účastníci dodržiavali základne stravovacie pravidla ďalších 6 mesiacov. Po tomto čase vedci vyšetrili, či sa zmenila hladina glukózy v krvi.

Následne boli pozorované tieto hodnoty:

  • priemerná hladina glukózy v krvi,
  • hodnota HbA1c,
  • inzulínová citlivosť – hodnoty citlivosti tela na efekty inzulínu, nízka inzulínová citlivosť je spojená s diabetom,
  • produkcia glukózy – nadprodukcia glukózy je znakom diabetu,
  • schopnosť beta buniek produkovať inzulín v pankrease – nízka produkcia je tiež spojená s diabetom,
  • hodnoty tuku v pečeni, pankreasu a celkovo v tele.

Výskumy potvrdili pozitívny vplyv liečebných redukčných programov VLED na zdravotný stav pacientov. U všetkých došlo k viditeľnému zlepšeniu výsledkov. 

Podrobné informácie, tabuľky, grafy a záverečné správy výskumu sú popísané v špeciálnom vydaní publikácie NUTRI FOOD PLAN – Príručka pre lekárov.

Pridaj komentár

Pripojte sa k nášmu newsletteru

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!

Produkt pridaný medzi obľúbené
Produkt je už v zozname obľúbených
Odstránené z obľúbených produktov

Nákupný košík

zavrieť