...

Tieto proteínové tyčinky Vám nesmú chýbať v taške do posilňovne

Tieto proteínové tyčinky Vám nesmú chýbať v taške do posilňovne

Či ste aktívnym alebo rekreačným športovcom, bielkoviny potrebujete z viacerých kľúčových dôvodov. Zopakujme si, že proteín je základná makro živina dôležitá pre stavbu a opravu tkanív, produkciu enzýmov a udržiavanie správnej imunitnej funkcie. Pre športovcov sú bielkoviny obzvlášť dôležité pre budovanie a opravu svalového tkaniva, ktoré sa môže počas intenzívnej fyzickej aktivity poškodiť. Výskumy naznačujú, že športovci venujúci sa silovému tréningu by mali skonzumovať 1,2 až 2,0 g bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti denne, aby podporili rast a regeneráciu svalov. Štúdia publikovaná v časopise Journal of the International Society of Sports Nutrition zistila, že konzumácia bielkovín pred a počas cvičenia môže zlepšiť vytrvalostný výkon a oddialiť únavu. Proteíny môžu dokonca pomáhať znižovať telesný tuk v prípade, že sa používajú ako súčasť vyváženej stravy.

NEMUSÍTE JESŤ LEN KURČA, VAJCIA A TOFU

Dodržať diétu s vysokým obsahom bielkovín sa ľahšie povie, ako urobí. Veď koľko kuracích pŕs a vajec dokáže človek zjesť bez toho, aby ich už po čase nemohol ani cítiť. Navyše, nie vždy je pohodlné ťahať so sebou obedár s vlastným jedlom. „Proteínový cieľ“ sa našťastie dá dosiahnuť aj jednoduchším a najmä chutnejším spôsobom. Vhodným zdrojom bielkovín sú proteínové tyčinky. Ale aj v tomto prípade platí, že je dobré vedieť si správne vybrať.

SÚ PROTEÍNOVÉ TYČINKY ZDRAVÉ?

„Ideálne je, ak sa športovci snažia konzumovať rôzne zdroje bielkovín, aby telu zabezpečili všetky potrebné esenciálne aminokyseliny. Výbornými živočíšnymi zdrojmi bielkovín sú mäso, hydina, ryby a mliečne výrobky. Vegetariánski a vegánski športovci môžu získať bielkoviny z rastlinných zdrojov, ako sú strukoviny, orechy, semená a sójové produkty. Pre vegetariánskych a vegánskych športovcov je dôležité venovať zvýšenú pozornosť príjmu bielkovín, pretože rastlinné zdroje bielkovín nemusia obsahovať všetky esenciálne aminokyseliny v dostatočnom množstve. Kvalitné proteínové tyčinky sú jedným z vhodných a pohodlných zdrojov bielkovín,“ hovorí prezidentka Aliancie výživových poradcov SR a odborná garantka kvalifikácie výživových poradcov NUTRI FOOD PLAN, PhDr. Iveta Nemcová, MBA.

Zadná strana obalu produktu prezradí, s čím máte dočinenia. Kvalitné proteínové tyčinky nemajú čo vo svojom zložení skrývať a väčšina ich ingrediencií je prírodná. Tie najlepšie obsahujú od 15 g bielkovín jasného pôvodu a menej ako 300 kcal. Pri výbere vhodnej proteínovej tyčinky si paradoxne treba všímať aj obsah cukru. Mnohé bielkovinové tyčinky totiž obsahujú prekvapivo vysoký obsah cukru.

SÚ PROTEÍNOVÉ TYČINKY VHODNÉ NA CHUDNUTIE?

Platí zlaté pravidlo mať vyšší výdaj, ako príjem. Vysoko bielkovinové tyčinky NutriFood Keto dokážu doplniť chýbajúce množstvo hodnotných proteínov so spektrom kompletných esenciálnych aminokyselín v celodennom príjme, pričom majú len niečo cez 150 kcal, čo je pri chudnutí veľmi príjemný údaj. Ich vynikajúci chuťový profil je absolútne porovnateľný s typickými tyčinkami, avšak nie sú zaťažené pridanými cukrami a vysokým obsahom nasýtených tukov.

Tyčinky NutriFood Keto majú vysoký obsah kvalitných bielkovín (až 15 g) s deklarovaných európskym pôvodom. Bielkoviny dokážu pomôcť zasýtiť a udržať pocit sýtosti dlhší čas. Ďalším plusom je skutočne nízky obsah cukru, presnejšie od 1,1 do 1,6 g na porciu. Nezanedbateľným benefitom týchto tyčiniek je aj vysoký obsah vlákniny napomáhajúcej lepšiemu tráveniu. Každopádne, úspešné chudnutie závisí od celkovej našej stravy a dennej pohybovej aktivity.

Najradšej mám mandľovo-pistáciovú tyčinku NutriFood Keto. Vždy sa u mňa nejaká nájde, či už v taške do posilňovne, alebo v priehradke auta. S nutričnou výbavou len 158 kcal, 15 g bielkovín a len 1,1 g cukru je pre mňa ideálnym prostriedkom doplnenia energie pred cvičením alebo po tréningu,“ hovorí Martin Slamený, bývalý aktívny hokejista a súčasný ambasádor značky NutriFood Keto

PROTEÍNOVÉ TYČINKY AKO ALTERNATÍVA K BEŽNÝM SLADKOSTIAM

„Ako žena musím mať sladké, minimálne raz v mesiaci. Proteínové tyčinky sú vynikajúcou alternatívou k bežným sladkostiam. Mojím favoritom je karamelovo-arašidová tyčinka NutriFood Keto, ktorá je svojou vynikajúcou chuťou a jemne krémovou karamelovou konzistenciou na nerozoznanie od klasickej tyčinky. Táto tyčinka má len 154 kcal, vysoký obsah bielkovín – až 15 g, nízky obsah cukru a navyše je bezlepková. Najradšej ju mám za obedom, pomaly ponáranú v šálke horúcej kávy,“ prezrádza Mirka, fitness trénerka a zaneprázdnená mama dvoch dievčat.

Pridaj komentár

Pripojte sa k nášmu newsletteru

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!

Produkt pridaný medzi obľúbené
Produkt je už v zozname obľúbených
Odstránené z obľúbených produktov

Nákupný košík

zavrieť