...

5 dôvodov, prečo v lete zhodíte rýchlejšie

5 dôvodov, prečo v lete zhodíte rýchlejšie

Leto alebo „sezóna bikín“, je tým najobjektívnejším zhodnotením nášho predchádzajúceho úsilia schudnúť. Ak ste sa však do leta nestihli dostať do formy a zbaviť sa kilogramov navyše, máme pre Vás potešujúcu správu. Práve leto je tým najlepším obdobím, kedy sa dá schudnúť najľahšie. Veľkoryso nám totiž poskytuje všetky nástroje potrebné pre dosiahnutie cieľovej hmotnosti. Tu je 5 hlavných dôvodov, prečo je to tak.

V lete sa viac hýbeme

Menší počet pracovných povinností, prípadne aj tých školských (najmä ak máme deti), poskytuje viac času, ktorý môžeme venovať sebe a dosahovaniu svojich telesných cieľov. Príjemné počasie nás láka a povzbudzuje byť aktívnejšími. Počas chladných mesiacov sa málokomu chce ísť cvičiť. A pred sviatkami sa to tobôž „neoplatí“. Ale leto, to je iná káva. Navyše, možnosti spaľovania kalórií sú v lete nekonečné! Štúdia publikovaná v Environmental Science and Technology zistila, že cvičenie v prírode (hoci len 15 minút denne) môže zvýšiť hladinu energie a znížiť mieru stresu viac ako cvičenie vo vnútri, vďaka čomu sa nám môže rýchlejšie podariť presunúť ručičku váhy v náš prospech.

zdroj: shutterstock.com

Teplo potláča chuť do jedla

Sychravé dni chúlenia sa do deky s hrnčekom vareného vína po dobrej ťažkej večeri sú v lete skôr odpudivou predstavou. Určite ste si všimli, že v horúčavách máme tendenciu cítiť sa menej hladní/é. Alebo, že k nasýteniu stačí oveľa menej jedla, než je tomu v zime. Organizmus v lete nepotrebuje vytvárať toľko tepla na zahriatie, ako tomu býva v chladnom počasí. V lete sa teda jednoduchšie vyhneme ťažkým jedlám, potravinám bohatým na tuky a jednoduché sacharidy. To výrazne nahráva našej snahe schudnúť.

zdroj: shutterstock.com

Prirodzene si volíme ľahšiu stravu

Strava býva v lete ľahšia, mala by však byť nutrične vyvážená, s dostatkom ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov, kyslomliečnych výrobkov, rýb, hydiny, strukovín. Čerstvé ovocie a zelenina obsahujú kombináciu antioxidantov a vlákniny, ktorá nielen zasýti, ale pomáha aj pri udržaní konzistentnej hladiny energie, a obsahuje množstvo cenných nutričných zložiek, ktoré strácame napríklad potením či opaľovaním. V lete máme prirodzene chuť na čerstvé ovocie a šťavnatú zeleninu, ktorými telu dopĺňame potrebné vitamíny a minerálne látky.

Smoothies sú „in“

Nápoje môžu byť počas leta Achilovou pätou. Sladké nápoje či alkohol sú síce súčasťou mnohých letných akcií, ale dajú sa nahradiť vhodnejšími alternatívami. Nie je nič príjemnejšie, ako začať horúci deň chladným, osviežujúcim smoothie NutriFood Keto! Skvelým tipom sú tiež proteínové koktaily NutriFood Keto. Majú vynikajúcu chuť a ich príprava je jednoduchá. Stačí k tomu len shaker a voda. Rýchle raňajky, chutnú desiatu alebo olovrant si tak môžete vziať so sebou kamkoľvek, čím ľahko dodržíte pravidelnosť v stravovaní. Vďaka nízkemu obsahu tukov a sacharidov sú koktaily NutriFood‌ Keto vhodné aj pri redukcii hmotnosti.

Ide to aj bez varenia!

Stráviť leto niekde v teple neznamená stráviť ho v rozhorúčenej kuchyni. Málokomu sa chce v lete vyvárať. Aj to nahráva možnosti jednoduchšie schudnúť. V ponuke značky NutriFood‌ Keto sú zaradené aj kompletné, vysoko bielkovinové diétne jedálničky pre redukciu a optimalizáciu hmotnosti. Potraviny si podľa chuti objednáte cez e-shop a prídu Vám až domov. Nič nevaríte, len zalejete vodou a hotovo. Všetko máte hneď poruke. Pohodlnejšie to už asi ani nejde. Vhodný diétny jedálniček si každý dokáže zvoliť vďaka online BMI kalkulačke. Jedálničky sú zostavené zo 4 fáz zabezpečujúcich efektívne chudnutie tak, aby bolo možné prestúpiť z diétneho jedálničku na nutrične vyváženú stravu. Cieľom totiž nemá byť len rýchle schudnutie, ale najmä dlhodobé udržiavanie hmotnosti.

Keď po redukčnej fáze, počas ktorej skutočne schudnete, ešte zaradíte prechodovú fázu, ktorá už nie je diétou, ale veľmi vyváženou, skutočne zdravou a pestrou stravou, adekvátnou Vášmu metabolickému nastaveniu, môžete si byť istý/á, že si zníženú hmotnosť udržíte aj po ukončení diéty a obávaný jo-jo efekt sa u Vás vôbec nedostaví.

Pridaj komentár

Pripojte sa k nášmu newsletteru

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!

Produkt pridaný medzi obľúbené
Produkt je už v zozname obľúbených
Odstránené z obľúbených produktov

Nákupný košík

zavrieť