Filter by Kategórie produktov
Akcie a zľavy
Archív
Bezlaktózové potraviny
Bezlepkové potraviny
Diétne jedálničky
Jedálniček na chudnutie na 12 týždňov
Jedálniček na chudnutie na 2 týždne
Jedálniček na chudnutie na 3 týždne
Jedálniček na chudnutie na 4 týždne
Jedálniček na chudnutie na 5 týždňov
Jedálniček na chudnutie na 6 týždňov
Jedálniček na chudnutie na 8 týždňov
Do 80 kg
Doplnky stravy a vitamíny
Knihy a doplnky
Limitovaná edícia
Moringové čaje
Nad 80 kg
Nízkoenergetické nápoje
Novinky NutriFood Keto
Pre športovcov
Vysokobielkovinové potraviny
Hlavné jedlá
Polievky
Prílohy a proteínový chlieb
Proteínové kaše
Proteínové koktaily
Proteínové sladkosti
Pudingy a smoothie
Slané pochutiny
Zvýhodnené balíčky
Filter by Kategórie produktov
Akcie a zľavy
Archív
Bezlaktózové potraviny
Bezlepkové potraviny
Diétne jedálničky
Jedálniček na chudnutie na 12 týždňov
Jedálniček na chudnutie na 2 týždne
Jedálniček na chudnutie na 3 týždne
Jedálniček na chudnutie na 4 týždne
Jedálniček na chudnutie na 5 týždňov
Jedálniček na chudnutie na 6 týždňov
Jedálniček na chudnutie na 8 týždňov
Do 80 kg
Doplnky stravy a vitamíny
Knihy a doplnky
Limitovaná edícia
Moringové čaje
Nad 80 kg
Nízkoenergetické nápoje
Novinky NutriFood Keto
Pre športovcov
Vysokobielkovinové potraviny
Hlavné jedlá
Polievky
Prílohy a proteínový chlieb
Proteínové kaše
Proteínové koktaily
Proteínové sladkosti
Pudingy a smoothie
Slané pochutiny
Zvýhodnené balíčky

Filter

 • 6
 • 15
 • 24
 • 1
 • 1

Vysokobielkovinové potraviny

Vysokoproteínové potraviny a chudnutie? Čo ak by sme vám povedali, že aj s potravinami ako zmrzlina, palacinky, čokoláda, chipsy, či pizza dokážete schudnúť?  V našom eshope nájdete bielkovinové potraviny vhodné na chudnutie ako koktaily, smoothie, pudingy, fit tyčinky, kaše, ale aj slané pochutiny a polievky. Vo výbere NutriFood Keto potravín si na svoje prídu aj vegetariáni, vegáni alebo ľudia s intoleranciami – bezlepkové a bezlaktózové potraviny.  

Aké výhody majú naše NutriFood‌ Keto proteínové potraviny na chudnutie? 

 1. Dostupné na eshope
 2. NutriFood‌ Keto vysokobielkovinové potraviny sú bohaté na vitamíny a minerálne látky
 3. Iba 5 porcií denne potravín NutriFood‌ Keto stačí na vhodnú redukciu a optimalizáciu hmotnosti 
 4. Alternatíva vysokoenergetických jedál
 5. Nízkosacharidové potraviny s vysokým podielom bielkovín

Potraviny s vysokým obsahom bielkovín 

Ako už iste viete, rýchle a efektívne chudnutie nie je len o kalorickom deficite. Vždy by ste mali dbať aj na to, čo jete z hľadiska zdravej výživy, či sú potraviny nutrične vyvážené, alebo aké je ich zloženie. Bielkoviny predstavujú jednu zo základných makroživín pre rast svalov. Je to jedna z najdôležitejších stavebných látok v tele. Skladá sa až z 20 aminokyselín, z ktorých až 8 musí telo prijímať zo stravy, pretože si ich nevie vytvoriť samo. Našťastie, nachádzajú sa v širokom spektre potravín, či už živočíšneho alebo rastlinného pôvodu. 

Vysoko proteínové potraviny

Denný príjem bielkovín v ľudskom tele by mal predstavovať 0,8g na kilogram.

 Živočíšne bielkoviny:

 1. Hovädzie mäso – 21 g na 100 g a perfektne ním môžete dochutiť napríklad NutriFood‌ Keto špagety Bolognese.
 2. Kuracie mäso – obsahuje 20 g na 100 g. Výborne chutí napríklad s NutriFood‌ Keto  šampiňónovým rizotom.
 3. Vajíčka – 12 g na 100 g. Odporúčame najemno nastrúhať na NutriFood‌ Keto  cestoviny Carbonara. 
 4. Tvaroh – nájdete v ňom 12 g na 100 g a predstavuje výbornú kombináciu s obyčajnými jahodami, ktoré patria medzi jedno z najmenej kalorických ovocí.
 5. Ryby – obsahujú v priemere 20 g na 100 g a skvelou voľbou je napríklad rybacia polievka, ktorú sa vám podarí urobiť  nízkokalorickú a vysokobielkovinovú s NutriFood‌ Keto Zeleninovým vývarom. 

Rastlinné bielkoviny: 

 1. Tofu – môžete si ho skombinovať so špagetami NutriFood‌ Keto Fit pasta, pričom obsahuje 8 g na 100 g. 
 2. Hrášok – 6 g na 100 g. S hráškom máte veľké množstvo možností, my však odporúčame pridať si ho do NutriFood‌ Keto Hráškovej polievky.
 3. Fazuľa – 22 g na 100 g, čo z nej robí bielkovinovú rastlinnú kráľovnú. Doplniť ňou môžete NutriFood‌ Keto Kuraciu kari polievku s rezancami.
 4. Mandle – majú 20 g na 100 g. Pokojne si nimi ozvláštnite jednu z našich NutriFood‌ Keto kaší. Dávajte však pozor, mandle obsahujú veľa tuku. Síce zdravého, no všetko s mierou.

Ako schudnúť s NutriFood Keto diétou

Keto diéta sa v súčasnosti teší veľkej obľube, najmä kvôli jej rýchlemu chudnutiu. Dôležité je ale vybrať si správne programy a najmä kvalitné vysokoproteínové potraviny.

NutriFood‌ Keto ponúka niekoľko diétnych programov. Ich dĺžka závisí od veku, pohlavia, aktuálnej hmotnosti. Čím je plánovaný úbytok väčší, tým je aj program dlhší.

Všetky redukčné programy majú 4 fázy, pri ktorých prvú časť tvorí samotná redukcia, s následným prechodom na pevnú stravu a stabilizáciu hmotnosti. Rozdiel medzi jednotlivými fázami je v počte NutriFood‌ Keto vysoko proteínových jedál a klasických jedál. Ako to vlastne funguje? 

Čo je NutriFood‌ Keto proteínová diéta

High proteinová, ketodiéta, ketónová alebo bielkovinová diéta je spoločný názov pre vysokobielkovinovú (vysokoproteínovú) diétu, ktorej zakladateľom bol profesor, medzinárodne uznávaný vedec v oblasti výživy, a riaditeľ Výživového oddelenia na Lekárskej fakulte Harvard University G. L. Blackburn, PhD. Klinicky testovanú metódu určenú pre redukciu a optimalizáciu hmotnosti môžeme v súčasnej dobe považovať za veľmi účinnú a spoľahlivú metódu, ktorá prispieva k znižovaniu nadváhy a liečbe obezity. Na základe tejto diéty sú zostavené aj naše vysokobielkovinové potraviny určené pre redukciu hmotnosti, ako aj naše nutrične vyvážené potraviny NutriFood MRP, ktoré slúžia na celodennú náhradu stravy. Nutrične vyvážené znamená, že okrem nich nepotrebujete dodávať telu žiadne iné živiny, pretože obsahujú 100% dennú odporúčanú dávku. NutriFood MRP potraviny sú dostupné iba v našich poradenských centrách. Na našom eshope nájdete NutriFood‌ Keto proteínové potraviny, ktoré už nie sú 100% nutrične vyvážené. Je potrebné si teda dopĺňať vitamíny aj doplnkami stravy.

Základom keto diéty je tzv. ketóza – prirodzený stav tela, kedy sa telo bráni nedostatku sacharidov tým, že začne čerpať energiu z vlastných tukov. 

Prvým krokom je voľba pre vás najvhodnejšieho NutriFood‌ Keto programu na chudnutie v závislosti od vašich očakávaní a zdravotného stavu. Všetky programy pozostávajú zo 4 fáz, ktoré zabezpečujú efektívne chudnutie a boli vytvorené tak, aby vám pomohli prestúpiť z redukčného programu NutriFood‌ Keto na nutrične vyvážený jedálniček.

Pre dosiahnutie vytúženej cieľovej hmotnosti bez jo-jo efektu vám odporúčame absolvovať všetky 4 fázy. 

Benefity Keto diéty

 • Rýchle chudnutie
 • Chutné a zdravé vysokoproteínové potraviny NutriFood‌ Keto
 • Bez jojo efektu

Negatíva NutriFood‌ Keto

Chudnutie s programami NutriFood‌ Keto predstavuje bezpečný spôsob zníženia váhy, ak si správne zvolíte svoj redukčný program.

V prípade, že užívate lieky, alebo trpíte nadmernou obezitou je dôležité chudnúť pod dohľadom v našich poradniach NUTRI FOOD PLAN.

Ak napriek tomu chcete využiť naše online redukčné plány, je potrebné dodržiavať plán, poprípade využiť online konzultácie. V niektorých prípadoch, vo vážnejšom zdravotnom stave, sa však využitie tejto diéty neodporúča. Zoznam kontraindikácií.

High proteínová diéta a cvičenie

Zdravá strava a dostatok pohybu sa odporúča nielen počas chudnúceho procesu, ale všeobecne v rámci zdravého životného štýlu. Nemusíte nevyhnutne drieť vo fitness centre, ak vás to nebaví, alebo zabehnúť kilometre, no je vhodné nájsť si aspoň nejaký druh pohybu, ktorý urobí šťastným vás i vaše telo a pohybový aparát.  V prvých dňoch keto diéty pohyb nie je nevyhnutný, nakoľko si telo musí zvyknúť na nový spôsob stravovania, a chudnúť budete aj bez pohybu a cvičenia.

Avšak v nasledujúcich dňoch, keď už prestanete pociťovať hlad a telo sa adaptovalo na zmenu, určite je vhodné zaradiť do svojho života nejakú pohybovú aktivitu. Odporúčame plávanie, bicyklovanie a rýchlu chôdzu. So športom súvisí aj rýchlejšie spaľovanie väčšieho množstva kalórií. 

Zobraziť viac

Akcie

Akcie poradní

Prezrite si akcie a výhodné ponuky, ktoré ponúkajú naše jednotlivé poradne.

Akcie eshopu

Prezrite si akcie a zľavy produktov a balíkov
na našom eshope.